Ať na to vidíte, aneb 2+1 rada pro správný výběr brýlí!

Člověk stárne a jeho tělo začíná svým způsobem strádat. Klouby se začínají ozývat, fyzická kondice postupně upadá a ani zrak už není takový, jako býval před lety. Pokud nosíte brýle, rozhodně se za tento módní doplněk usazený na vašem nose nemusíte stydět – ba naopak, udělejte z něho svoji přednost! I když musíte nosit brýle – ať už na dálku nebo nablízko – nemusíte se uchylovat k modelu, který vám nesluší a za který se budete před okolím stydět. Neschovávejte své brýle do kapes a hrdě je ukažte světu!

Brýle jsou vaší nedílnou součástí

Zatímco někdo si brýle nasadí pouze v případě, kdy si chce přečíst noviny, dívat se na televizi nebo vyluštit křížovku v časopise, jiný je nosí na očích neustále. Zahoďte starý model, který vám nelichotit a vyberte si s pomocí našeho článku takové brýle, které vás vystihnou!

Jak na správný výběr brýlí

Jak na správný výběr brýlí

Co sledovat při výběru

  • tvar obličeje
  • typ obličeje

Chcete-li si koupit nové brýle, držte se výše zmíněných bodů. Díky správné kombinaci obrouček si dokážete vybrat takové brýle, které se stanou vaší nedílnou součástí, budou vám slušet a nabídnou vám kromě ostřejšího zraku i přitažlivý design.

1. Tvar obličeje

Jako první se zaměříme na tvar obličeje, což je individuální záležitost. Pokud máte obličej oválný, doporučujeme vám vsadit na brýle s obrubami ve tvaru ořechu. Ty představují zlatou střední cestu a nejsou ani příliš úzké, ani příliš široké. Pro ty z vás, kteří se pyšní kulatým tvarem obličeje radíme volit brýle hranaté a spíše užší, kteří opticky prodlouží váš obličej. Oválné obroučky budou nejvíce slušet lidem se čtvercovým tvarem obličeje, který se díky nim příjemně zjemní a nebude působit tak ostře.

2. Typ obličeje

Druhým kritériem je typ obličeje, který rozlišujeme na jarní, letní, podzimní a zimní. Lidé s podzimním typem pleti mohou nosit výrazné oranžové obroučky brýlí a vyhýbat se nemusí ani přitažlivé olivové barvě. Naopak ti, kteří jsou typem zimním, by měli vsadit na brýle s modrým podtónem nebo neonové barvičky. Ptáte se, jak to mají lidé s letním typem obličeje? Těm můžeme všemi deseti doporučit šedomodré či vínové obroučky, které jim budou lichotit. Na závěr zmíníme typ jarní, kterému bude nejvíce sluše meruňková, zlatohnědá nebo korálová barva.

Comments are closed.