Patříte k lidem, kteří se i na stará kolena aktivně věnují pohybu? Je vám proti srsti trávit dlouhé dny zavření doma u televize nebo křížovek? Rádi jezdíte na kole přírodou i městskými uličkami, ale šlapání do pedálů je pro vás s přibývajícím věkem stále náročnější? Pak jste tady správně! Jestliže se jízdy na kole nechcete vzdávat, snažte si tuto oblíbenou aktivitu, která neomezuje věkem, co možná nejvíce zpříjemnit a především ulehčit. Pojďte se prostřednictvím dnešního článku seznámit s elektrokoly, díky kterým budou vaše projížďky rázem o něco pohodlnější!
1. Typ elektrokola
V první řadě je potřeba se zamyslet nad typem elektrokola, protože není kousek jako kousek. Odvíjet se můžete od toho, jak své kolo budete používat – a především kam s ním budete jezdit. Hledáte kolo pro kratší projížďky, dlouhé trasy nebo vám postačí model, se kterým si dojedete do obchodu a zpátky? Podle toho se elektrokola dělí na:
- městská
- krosová
- horská
2. Očekávaný dojezd
Dalším velice důležitým kritériem pro výběr je dojezd elektrokola. Tady je možné se odvíjet od mnoha faktorů, mezi něž patří trasa, váha jezdce, typ motoru nebo použitá řídící jednotka. Uvědomte si, jaké vzdálenosti chcete na kole absolvovat a podle toho vybírejte elektrokolo z následujících kategorií:
- 40-70 km na jedno nabití
- 70-90 km na jedno nabití
- 90 a více km na jedno nabití
- 70-140 km na jedno nabití
3. Investovaná cena
V neposlední řadě je koupě elektrokola otázkou financí. Ne každý si může dovolit utratit za nový model desetitisíce. Jen základní sada stojí okolo 15 000 Kč a tím to ani zdaleka nekončí – k této částce si musíte připočítat hodnotu kola a z toho plyne, že vás tahle sranda vyjde na částku okolo 20 000 Kč a klidně i více. Na druhou stranu uvažujte logicky – drahý model vám zajistí dlouhou výdrží a navrch přihodí celou řadu dalších výhod. Investice se tak určitě vyplatí.