Jak se vyrovnat s přechodem!

Přechod - neboli klimakterium - představuje nedílnou součást života každé ženy, která bývá označována za nepříjemnou, leč bohužel nevyhnutelnou. Přechod není nemoc, ba naopak je to přirozená součást fyziologického procesu stárnutí. Pro ženy je tohle období hodně náročné a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Proto jsme se rozhodli napsat dnešní článek, v němž vám poradíme, jak se s klimakteriem poprat s hlavou hrdě vztyčenou a bez zbytečných obtíží!

Přestaňte se litovat

Drtivá většina žen v období klimakteria lituje sebe sama. Mají pocit, že jejichž život dospěl do cílové rovinky a to nejlepší tak mají za sebou. Často naříkají, že jsou k ničemu. Máte-li i vy tendence se litovat, pak s tím přestaňte - místo toho k věci přistupujte realisticky. Přijměte tuhle životní etapu takovou, jaká je a snažte se z ní vytěžit to pozitivní.

Zapracujte na vztazích s ostatními

Pokud jste na své životní pouti došla až k tomuto důležitému bodu, máte s největší pravděpodobností již dospělé děti a možná i vnoučata. V takovém případě je ten správný čas začít se věnovat svému partnerovi/manželovi. Až do dnešního dne byly vaší prioritou děti, vychovala jste je, připravila jste je pro život. Teď se zase začněte věnovat vztahu, aby nezačal skomírat.

Věnujte se sobě a svém okolí

Věnujte se sobě a svém okolí

Pečujte o sebe

Že jste dospěla do období klimakteria ještě neznamená, že jste okamžitě na odpis. Vaše tělo si zaslouží pořádnou dávku odpočinku, spánku a relaxace. Teď už na to máte čas, tak se s klidným svědomím rozmazlujte! Klidně si zajděte na masáž, nechte si udělat nehty, svěřte se do rukou zkušené kosmetičky. Především myslete na používání vhodných krémů pro hydrataci pokožky, abyste zpomalili vznik nevzhledných vrásek.

Začněte žít

Mnoho žen má pocit, že s přechodem jejich život končí, už nemá smysl cokoli dělat a jediným úkolem je počkat na finále. Blbost. Přechod není nemoc a rozhodně neznamená, že je váš život u konce. Ba naopak! Teď budete mít na všechno spoustu času - můžete s kamarádkami vyrazit na víkend mimo město, s manželem si zajet na dovolenou k moři, začít s novými koníčky, přihlásit se do nějakého kurzu nebo chodit do tanečních. Možností je spousta, stačí si jen vybrat!

Comments are closed.