Co na chřipku?

Chřipka nás většinou začíná obtěžovat začátkem podzimu. Počet nemocných chřipkou začne prudce stoupat. Příznaky chřipky každý z nás zná: horečka, bolesti hlavy a svalů a celková oslabenost, ale jak se účinně bránit před chřipkou už ví málokdo. Chřipka nás může "vyřadit z provozu" na několik týdnů.

Chřipka útočí na naše tělo viry, proto je možné ji léčit antibiotiky. Letos bude chřipka asi zákeřnější, protože může zmutovat s tzv. Mexickou chřipku. Chřipka se přenáší vzduchem, chřipkové viry napadnou sliznici nosu nebo krku a pak se rozšíří do horních cest dýchacích. Naše tělo se před chřipkou brání tak, že pošle bílé krvinky tam kde viry objeví. Bílé krvinky se pak snaží bojovat s viry chřipky. Tento boj bílých krvinek je pro tělo natolik vyčerpávající, že nesou s sebou klasické průvodní jevy chřipky (bolení svalů, bolení kloubů či hlavy).

Co tedy dělat abychom se ubránili letošní chřipce? Pokusíme se vám poradit jak bojovat s chřipkou. Níže naleznete deset nejdůležitějších rad proti chřipce.

 

10 nejdůležitějších rad proti chřipce

 

Očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce je sice drahé, ale může nás ochránit před nepříjemným období nemoci. Lidé většinou uvažují o očkování až při samotném onemocnění a to už je pozdě. Pak si řeknou, že příští rok to nepodcení a dopadne to stejně. Chřipka nás může obtěžovat až 3 týdny a v dnešní době se nemocenská nevyplatí. Pokud půjdete do práce, tak můžete vitr chřipky přenášet dále a pokud zůstanete doma, tak zase přicházíte o peníze. Očkování proti chřipce se tak může vyplatit během krátké chvíle. Ve velké firmě může ušetřit i velké částky. Nejvýhodnější čas pro očkování je právě právě na podzim, předtím než se začne chřipka šířit. Bohužel očkování proti chřipce je nutné opakovat každý podzim, chřipkové viry totiž každý rok mutují.

Doplňujte do těla vitamíny!

Ideální je doplňovat vitamíny každý den, např. 5 ks ovoce nebo zeleniny denně. Na podzim a během zimy je období, kdy bychom na vitamíny měli myslet mnohem více. Vitamin C a E můžete čerpat z ovoce a zeleniny nebo můžete využít naší nabídky. V naší online lékárně nabízíme různé vitaminy a minerály.

Podporujte svou imunitu!

Trávicí trakt je místo velmi důležité pro lidskou imunitu. je-li v rovnováze, tak se naše tělo dokáže účinně bránit infekcím jako je například chřipka. Je tedy nutné myslet na to, abychom naši střevní mikroflóru udržovali v rovnováze. Nesprávné stravování či nadměrné pití alkoholu nám určitě nepomůže. Zaměřte se tedy na potraviny, které obsahují probiotické bakterie (mléčné výrobky nebo kysané zelí). V naší online lékárně naleznete probiotika, která vám pomohou.

Pijte vodu nebo džusy!

Nezdá se to, ale obyčejné pití vody, naředěného džusu nebo zeleného čaje může působit proti chřipce preventivně. Naše tělo je silnější v boji proti chřipce pokud má dostatek tekutin.

Jezte česnek!

Dnes už nemusíte jíst česnek, můžete využít přípravky, které jsou už zbaveny nepříjemným zápachem. V naší online lékárně máme například Bioaktivní Česnek. Česnek je přírodní desinfekce, která účinně hubí bacily. Česnek pročistí tělo, působí protizánětlivě, ničí parazity i bakterie. Studie opakovaně prokázaly, že česnek pomáhá ničit chřipkové viry. Česnek může pomoci už při prvních příznacích nachlazení.

Vyhýbejte se místům, kde je hodně lidí!

V dnešní době je to určitě těžké a někdy až nerealizovatelné, přesto se pokuste vyhnout potencionálně nebezpečným místům, kde se shromažďuje hodně lidí. Raději se projděte pár metrů a vyhněte se přetopeným autobusům či metru. Právě tam na Vás číhají chřipkové viry.

Větrejte!

Chřipkové viry, které se přenášejí vzduchem kapénkami vcelku účinně zabije pravidelné větrání. Chřipkové viry mají rády spíše teplejší prostředí, chlad může pročistit váš byt či kancelář během chvilky. Větrání by nemělo být dlouhé, ale intenzivní a krátké.

Nekuřte!

Je prokázáno, že kuřáci mají během zimních měsíců mnohem více chřipku než nekuřáci. To bohužel platí i pro pasivní kuřáky, kteří se pohybují v místech, kde se hodně kouří a vdechují cigaretový kouř nedobrovolně. Kouření vysušuje nosní sliznici, vysušená nosní sliznice je ideální pro chřipkové viry.

Myjte si ruce!

Jednou z nejlepších a nejlevnějších rad proti chřipce je obyčejné mytí rukou, pravidelným mytí rukou zabijete chřipkové viry, které mlhou být na vašich rukou až dva dny.

Nesahejte si na obličej!

To není humorná rada na závěr, ale opravdu opět účinná rada proti chřipce. Právě oči, nos a ústa jsou místa, kterými chřipka může vniknout do našeho těla. Pokud tedy nemáte umyté ruce a začnete si mnout oči či okusovat nehty zvyšujete riziko, že dostanete chřipku.

Comments are closed.