Buďte fit v jakémkoli věku – jak posílit zdravého ducha cvičením?

Na cvičení bychom neměli zanevřít v žádném věku. Aktivní pohyb či kterákoli jiná fyzická aktivita, je nedílnou součástí života každého z nás. Jediné, čemu byste se s narůstajícím věkem měli přizpůsobit, je vhodná aktivita, která vám nikterak neublíží. Přeci jen je nutné si uvědomit, že s přibývajícími léty dochází ke ztrátě pružnosti cév a tělo již není v takové kondici, jako bývalo kdysi. I přesto se cvičení nemusíte vzdávat – chce to jen vědět, jaké cviky jsou pro vás vhodné.

Cvičit se dá v každém věku!

Nezáleží na tom, zda jste před nedávnem oslavili padesátiny nebo už se váš věk přehoupl přes jiné úctyhodné číslo – pokud pro sebe a především pro své zdraví chcete něco udělat, cvičení se nebraňte. Vybírejte pečlivě vhodné cviky, díky kterým si protáhnete svaly v těle. Pár jsme jich pro vás našli, tak se inspirujte!

Věnujte se sobě a svém okolí

Věnujte se sobě a svém okolí

Cviky vhodné pro seniory

1. Kočičí hřbet

Cvičení, které nikdy nezklame. Klasický kočičí hřbet slouží k uvolnění a protažení horní části bederní páteře a hrudní oblasti. Jak cvik provádět: dlaně položte na podložku a klekněte si. Dlaně byste měli mít pod úrovní ramen a kolena pod úrovní kyčlí. Nadechněte se a vyhrbte se, poté pozvolna přejděte do prohnuté pozice společně s hlubokým výdechem.

2. Předpažování vkleče

Cvik sloužící k posílení hlubokého svalstva trupu, který není nijak náročná a na provedení je velice jednoduchý. Klekněte si na zem s dlaněmi položenými na podložku pod úrovní ramen a koleny pod úrovní kyčlí. Zpevněte břišní svaly a následně střídavě natahujte ruce před sebe společně s výdechem, vydržte pár vteřin a poté se s výdechem vraťte do výchozí pozice.

3. Plavání na suchu

Další velice jednoduchý cvik, u kterého posílíte mezilopatkové svalstvo a široký zádový sval, spočívá v plavání vleže. Cvik provedete tak, že si lehnete na podložku a čelem se opřete o zem. Zlehka podsadíte pánev a následně zvednete paže nad podložku, přičemž stáhnete lopatky dozadu společně s výdechem. V dané pozici setrváte několik vteřin a poté se společně s výdechem vrátíte do výchozí pozice.

Comments are closed.