Bolest kloubů není způsobena jen věkem

Bolest kloubů je velmi často jedním z projevů celé řady nemocí a zdravotních chorob. Rozhodně se nelze domnívat, že přichází až s věkem - i mladí lidé důvěrně znají bolesti kloubů, které je sužují a znepříjemňují jim život. Zatímco u někoho se bolest kloubu projeví z ničeho nic a zcela náhle, u jiného je nástup bolestí pozvolný a vyvíjí se během týdnů a měsíců.

Co způsobuje bolest kloubů?

Bolest kloubů může zapříčinit hned několik faktorů. V mnoha případech jde o projev doprovázející infekci - například chřipku a podobná onemocnění, se kterými tělo bojuje. Bolesti kloubů v celém těle ale může způsobit i nadměrné fyzické přetížení - ať už v důsledku práce či sportu. Spousta lidí všech věkových kategorií ale trpí dlouhodobou bolestí kloubů, což může být způsobeno nejen vadným držením těla, ale i artrózou.
Onemocnění kloubů

 

 

Onemocnění kloubů rozdělujeme do dvou skupin:

  • artróza
  • artritida
  1. Účinný lék na bolest kloubů

    Účinný lék na bolest kloubů

    Artróza nebo také osteoartróza představuje nejčastější kloubní onemocnění postihující pacienty nad 45 let. Jedná se o postupný úbytek kloubní chrupavky a následné změny na přilehlé kosti. Vzniká při nadměrné zátěži.

  2. Artritida je zánětlivé onemocnění kloubů chronického původu. Objevuje se mezi 30 a 50 věkem života a postihuje především ženy. Příčina jejího vzniku není úplně známá.
    Nenápadná bolest kyčelního kloubu

Mnoho pacientů si stěžuje na bolest kyčelního kloubu, která postihuje mimo jiné i těhotné ženy. Kyčelní kloub je jedním z největších a zároveň i nejdůležitějších v našem těle a nese podstatnou část naší váhy. Není se tak čemu divit, že je citlivý na onemocnění artrózou. Zaměříme-li se na bolest kyčelního kloubu příznaky, zjistíme, že se zpočátku projevuje velice nenápadně. Nejdříve se bolest kloubu objeví pouze při zátěži a vystřeluje do oblasti třísel či bederní části páteře. Postupně se ale bolest zhoršuje a může se objevovat i při pouhém doteku.

Jak na bolest kloubů

Comments are closed.