Cítit hoření: objevuje se biochemická cesta, která povzbuzuje béžové tukové buňky k spalování energie

Spolupracující výzkumný tým, včetně bioanalytického neurochemisty Alexander G. Zestos z americké univerzity, identifikoval klíčovou signální cestu, která vybízí béžové tukové buňky ke spalování energie, což odhaluje možný cíl pro terapii obezity u lidí. Tým, jehož poznatky byly dnes publikovány v Nature Medicine, provedly studie na myších, aby identifikovaly receptor mozku známý jako CHRNA2 signalizační cesta.

Zestos pomohl vyvinout metodu, která detekovala acetylcholin, který je základem cesty. Metoda zjistila acetylcholin a více než 20 dalších neurotransmiterů během čtyřminutového časového období. Vzhledem k tomu, že mnoho neurotransmiterů hraje důležitou roli v mozku, je důležité sledovat je současně a měřit jejich koncentrační úrovně vůči sobě navzájem.

Závěr odhaluje poznatky o komunikaci, která probíhá mezi imunitním systémem těla a béžovými tukovými buňkami. Porozumění této komunikaci bude kritické pro vývoj terapií zaměřených na béžový tuk, které by omezily obezitu. Dalším zjištěním, že nikotin způsobuje proces spalování energie v béžovém tuku, může také odpovědět na otázky týkající se vztahu hmotnosti a kouření.

"To je velmi vzrušující objev této cesty. Až do nedávné doby jsme si mysleli, že tato cesta existuje především v mozkových buňkách, neuromuskulárním křižovatku a postižených neuronálních signalizacích a my jsme nevěděli, že v některých buňkách tuku převládají," uvedl Zestos . "Je to hustota receptorů, které má člověk, nebo je to způsob, jakým jsou receptory aktivovány, což přispívá k schopnosti člověka získat nebo zhubnout? Jaká je souvislost mezi kouřením a hmotností ztráta nebo přírůstek hmotnosti? "

Vědecké chápání béžového tuku je v raných stádiích. Mnoho aspektů fungování buněk ještě není známo. Teprve nedávno našli vědci u dospělých lidí béžové tukové buňky a zaznamenali svou úlohu při spalování energie, což vedlo ke zlepšení metabolického zdraví.

Béžové tukové buňky pomáhají organizmům chránit před těžkým nachlazením. Jako součást imunitní odpovědi na chladu, béžový tuk se získává z hnědého tuku smícháním s malými koncentracemi bílého tuku. Nový výzkum ověřuje, že signální dráha CHRNA2 je aktivní, když se hnědý tuk přemění na energii, která chrání před chladem. U myší, béžový tuk jim umožňuje třást, aby se ochladil. Když tým deaktivoval CHRNA2 u myší, nebyli schopni chránit před chladem a oni získali váhu.

Chemie hrála v výzkumu stěžejní roli. Práce s biologym, Zestos změřil acetylcholin v tukových buňkách. Zestos ověřil, že acetylcholin indukuje cestu. Jako součást vyvinuté metody, Zestos přišel s cestou k oddělení acetylcholinu od jiných tukových buněk.

Dalším krokem výzkumu bude zkoumání dalších neurochemikálií a jejich cest pro role, které by mohly hrát při aktivaci béžových tukových buněk, stejně jako pro testování možných terapeutik pro úbytek hmotnosti a prevenci obezity tím, že se zaměřuje na dráhu CHRNA2.

Comments are closed.