Jak na vypadávání vlasů?

Pokud Vám nadměrně vypadávají vlasy, tak právě jedinečný přípravek Folixil je pro Vás naprosto vhodný. Folixil jsou speciální tablety pro muže, Saw Palmetto pro podporu přirozeného růstu vlasů obsahuje rostlinné extrakty, které jsou přirozeným zdrojem sterolů, které mohou pomoci snížit negativní účinky mužského pohlavního hormonu testosteronu

 

 

Šampón 03 MARBO 180ml

  • Šampón Marbo zastavuje přílišné vypadávání vlasů
  • Upokojuje podrážděnou pokožku hlavy
  • Šampón Marbo normalizuje vylučování mazu.
  • Posiluje tenké a prořídlé vlasy
  • Šampón Marbo je velice účinný u žen při sezónním vypadávání vlasů (jaro, podzim)

Dermatologové doporučují Marbo Šampon 03 na preventivní ošetřování vlasů po barvení, kulmování, trvalé ondulaci nebo jiné kadeřnické úpravě vlasů.

 

Padání vlasů

V lidském těle zcela obvykle objevuje enzym 5-alfa-reduktáza, tento enzym mění mužský hormon testosteron na hormon DHT. Hormon DHT pak má přímý negativní vliv na růst vlasů a kvalitu vlasů. Pokud tedy máme v pokožce hlavy velké množství DHT, tak jsou naše vlasy méně kvalitní a častěji vypadávají. Na DHT tedy nepůsobí příliš různé šampóny a tonika, je třeba tedy řešit tento problém zevnitř.

Vlas

Vlas je zrohovatělá organická látka. Zajímavostí je, že barva vlasů má vliv na počet vlasů.

Přípravek proti vypadávání vlasů

Přípravek proti vypadávání vlasů

Světlovlasí lidé mají na hlavě přibližně 145.000 vlasů. Naopak zrzaví lidé mají cca 81.000 vlasů.

Padání vlasů

Každý z nás nachází doma vlasy, nejvíce asi ve sprše nebo vaně. Není třeba propadat panice, protože je to zcela normální. Každému z nás vypadne přibližně 70-90 vlasů denně. Každý vlasový kořínek než odumře, tak vyprodukuje zhruba 12 vlasů.

Padání vlasů - řešení

Padání vlasů můžeme rozdělit na dočasné (vratné) a stálé (nevratné padání vlasů). Dočasné padání vlasů obvykle způsobuje stres, těhotenství popřípadě nedostatek vitamínů.

Nevratné vypadávání vlasů má mnoho důvodů, nejvíce však problém tkví v činnosti mužských hormonů. Padávání vlasů způsobuje převážně nedostatečné prokrvení pokožky. Padání vlasů lze tedy výrazně omezit jednoduchou a příjemnou masáží hlavy.

Funkce vlasů

Střih vlasů, barva či délka v dnešním světě má důležitou společenskou funkci. Vlasy původně však mají mnohem důležitější funkci a to termoregulační (a to jak v teple tak i v zimě). V dávnější historii bylo normální že muži nosili dlouhé vlasy jako ženy. Během první světové války muži začali nosit kratší vlasy a to zcela z praktických důvodů: nemoci, vši, různí paraziti, ale hlavně z hygienických důvodů. Dlouhé vlasy u mužů se vrátily až v 60. letech minulého století v období hippies jako určitý symbol vzdoru.

 

Comments are closed.